Дитяча стоматологія

Дитяча стоматологія_2

Дитяча стоматологія


   Перше знайомство з лікарем та стоматологією має важливе значення для дитини, тому стоматологічний прийом ні в якому разі не повинен залишити негативних вражень. Вперше відвідування ми рекомендуємо проводити огляд або лікування тільки невеликих каріозних порожнин. Дитина знайомиться з лікарем, кабінетом, стоматологічними «машинками». Ми намагаємося проводити лікування у вигляді гри для того, щоб зацікавити маленьких пацієнтів і не розвивати страхи та комплекси.
Спеціалісти нашої клініки приділяють дитині максимальну кількість уваги та турботи для успішного лікування, тож попросимо батьків нам допомогти. Для цього дамо декілька порад: якщо ви мали негативний досвід лікування зубів, то вашій дитині не обов’язково про це знати. Пам’ятайте: Ви – приклад для своєї дитини, а страх – останнє, що вона має бачити.

Коли Ви говорите зі своєю дитиною про лікарів і готуєтесь до стоматологічного прийому, не вживайте слова «біль», адже заздалегідь налаштуєте свою дитину на негативне відношення до лікування. Але й не обманюйте! Якщо дитині може бути боляче, то вона повинна про це знати. Ви можете замінити слово біль на більш приємне для дитини слово, наприклад скажіть: «машинка може тебе полоскотати», а не зробити боляче.

Після кожного відвідування лікаря похваліть свою дитину, але старайтесь не заманювати «сувенірами» після лікування. Дитина повинна розуміти, що це її обов’язок і в лікуванні зубів немає нічого надзвичайного.

Часто ми зтикаємося з питанням зі сторони батьків: «Чи потрібно лікувати молочні зуби?» -НЕОБХІДНО!!!

Ви повинні розуміти, що у кожного молочного зуба є свій термін випадання, до цього часу він тримає місце для подальшого прорізування постійного зуба. Якщо не лікувати молочні зуби, то це може негативно вплинути на зачаток постійного зуба. Не забувайте також і про те, що Ви повинні навчити свою дитину правильно чистити зуби. Обов’язковою умовою здорових зубів є санація та регулярне відвідування дитячого лікаря-стоматолога.

Профілактика захворювань молочних зубів.

Міцні і здорові зуби Вашої дитини це один з найважливіших факторів правильного формування не тільки організму дитини в цілому, а й мови, харчування, прорізування постійних зубів. Тож приділіть особливу увагу профілактиці, яка починається з правильного харчування:
намагайтеся зменшити кількість вживання продуктів, що містять цукор, особливо в вечірній час. Необхідно знати, що слина дитини більш в’язка і гірше очищує зуби;
не забуваємо й про кальцій, “основа” зуба – це сир, молоко та молочні продукти;
після прорізування постійних зубів слід провести герметизацію фісур.

Пояснюємо: природні заглиблення покриваються герметиком. Робиться це в профілактичних цілях для того, щоб знизити ризик появи карієсу. Обов’язковою умовою здорових зубів являється своєчасна санація і регулярне відвідування лікаря-стоматолога!