Хірургія

Хірургія_21

Хірургія


  Хірургічна стоматологія – це розділ, що включає хірургію порожнини рота, шийної і щелепно-лицьової області, а також займається лікуванням пухлин, травм щелепно-лицьової області. До хірургічних операцій відноситься і, набираюча популярність в останні роки, імплантація.

Синусліфтинг – це операція, що має на меті підняття бухти гайморової (верхньощелепної) пазухи. В стоматології застосовується, як правило, з метою створення кісткової висоти, необхідної для імплантації на верхній щелепі в області бічних зубів. Анатомічне розташування бухти гайморової пазухи закладається при народженні. Лікарі виконують синусліфтинг рівно настільки, скільки не вистачає кістки для установки імплантату. Розрізняють відкритий і закритий синусліфтинг за способом доступу до пазухи. Сенс синусліфтинга в тому, що через будь-який з доступів, у бухту пазухи вводиться кісткова речовина, яка перетворюється на власну кістку впродовж півроку.

Імплантат може бути встановлений на розсуд стоматолога, як одномоментно, так і відстрочено. У різних ситуаціях тактика при синусліфтингу різна.
Видалення зубів
Видалення зубів – найдревніша процедура, яку знає стоматологія, яка почалася за давніх, ще ніким неполічених часів. Отже, й досвід в цій області колосальний.

Можливо, це некоректно звучить для пацієнта, але в наших стоматологічних клініках не є приводом до видалення зубів просто бажання самого пацієнта. Іншими словами, ми не видаляємо здорові зуби, це не до нас. Для витягання чого-небудь з організму потрібні обґрунтовані свідчення.

Причин для видалення багато, але головна полягає в тому, що зуб починає приносити шкоду здоров’ю. Проте бувають причини для видалення зубів в цілком конкретних ситуаціях:

Відсутність кісткової тканини навколо зуба, що призводить до порушення його фіксації в щелепній кістці.
Поздовжній перелом уздовж кореня. Кореневі відламки рухатимуться, і загоєння ніколи не відбудеться.
Горизонтальний перелом зуба, де лінія перелому глибше рівня кісткової тканини. Передумова до видалення зубів відносна, іноді його можна відновити.
Знаходження зуба в лінії перелому щелепної кістки. Ця ситуація відноситься тільки до переломів щелеп.
Рухливість 4-ої міри.
Резорбція (розсмоктування) коренів з будь-якої причини. Тут терміново слід видаляти зуб мудрості.
Руйнування біфуркації коренів багатокореневих зубів. Біфуркація – це місце, де корені багатокореневих зубів розходяться у свої лунки. Руйнування біфуркації не завжди означає автоматичне видалення. Іноді корені можна штучно розділити і відновлювати їх, як окремі зуби. Ця операція називається гемісекція, або коронарорадикулярна сепарація (усі корені зберігаються, але окремо).
Видалення зуба за ортодонтичними показами, коли зубам на щелепі свідомо мало місця і іншого способу немає.
Видалення зубів ретенованих (що не прорізаються) і дистопованих (порушено положення в просторі) зубів. Найчастіше це відноситься до зубів мудрості. Такі видалення одні з найскладніших, адже зуб знаходиться в товщі щелепи і часто стикається з каналами і нервовими стволами.
Розм’якшення тканини кореня в результаті багаторічного запального процесу. Корінь просто розм’якшується і відновленню не підлягає.
Видалення зуба як процес.
Так як видалення зуба – це операція, місце операції і сам зуб необхідно знеболити. Це, звичайно, неприємно, але не так боляче, як здається.
Для того щоб видалити зуб, який міцно укріплений в кістці, спочатку лікарю необхідно його розхитати. Коли зуб досить розхитаний, лікар може легко його вийняти. Під час самої процедури ви будете відчувати тиск, тому що для розхитування зуба лікарю потрібно буде докласти зусиль. Але ви не будете відчувати ніякого болю, тому що дія знеболювального блокує нервові закінчення.

Якщо зуб має складну форму, лікар запропонує вам розсічення зуба. Це абсолютно звичайна процедура, при якій зуб розтинають на фрагменти і кожен фрагмент видаляється окремо. Після завершення видалення рана зашивається.
Рекомендації після видалення
Якщо з місця, де раніше був зуб, тече кров, кровотеча потрібно зупинити. Для цього потрібно покласти на порожню зубну лунку тампон з бинта, і тримати протягом 15-25 хвилин. Також можна використовувати замість ватного тампона пакетик чаю. У чаї міститься дубильна кислота, яка сприяє згортанню крові. Якщо кров не зупиняється, необхідно терміново звернутися до стоматолога.

Зняти біль допоможуть знеболюючі препарати, наприклад, кетанов. В першу добу після видалення зуба необхідно утриматися від куріння, фізичних навантажень, гарячих напоїв та їжі, це може розчинити кров’яний згусток, який утворюється в лунці після видалення і необхідний для загоєння.

Як харчуватися після видалення?

Якщо видалення пройшло важко, лікар пропише Вам на певний час дієту з рідких продуктів, а якщо без ускладнень – живіть як звичайно.