Ортодонтія

Ортодонтія_21

Ортодонтія


  У сучасному суспільстві нас все більше цікавить питання – а чи можливо виправити прикус у дорослих? Не просто можливо, але й необхідно! У стоматології існує цілий напрямок, який займається виправленням прикусу у дітей та дорослих, відновленням деформованого зубного ряду та неправильного розташування зубів.

Коли потрібна консультація лікаря-ортодонта?

У середньому в віці 6 -7 років дитину обов’язково треба показати ортодонту.
В цей період у дітей починається зміна зубів з тимчасових на постійні, при цьому лікар-ортодонт може визначити й усунути чинники, що сприяють розвитку аномалій зубощелепної системи, а при необхідності – почати ортодонтичне лікування. Часто до лікаря-ортодонта звертаються діти у віці 11-13 років коли йде процес формування постійного прикусу, при цьому підлітки вказують на зовнішні ознаки зубощелепних аномалій. Останнім часом і дорослі пацієнти стали приділяти більшу увагу виправленню неправильного положення зубів. Крім того, існують й інші причини для лікування зубощелепних аномалій і деформацій у дорослих – це підготовка до імплантації та протезування, пародонтологічні проблеми, множинний карієс, дисфункція скронево-нижньощелепних суглобів і так далі.

Виправлення прикусу у дорослих проводиться незнімними брекет-системами, які розрізняються своєю конструкцією та матеріалами. Найпоширенішими є металеві брекети різних варіантів, навіть з використанням золотого напилення. Дуже естетично виглядають на зубах керамічні і сапфірові брекети.
Брекети класифікуються за різними показниками:
за методикою виправлення прикусу: звичайні та саморегульовані;
за матеріалом: металеві, сапфірові, керамічні;
за способом установки: встановлювані на зовнішню поверхню зубів та вестибулярні, лінгвальні (що встановлюються на внутрішню поверхню зубів).
Рекомендації щодо позбавлення від проблем з прикусом у дітей:
не давайте дитині, яка знаходиться на штучному вигодовуванні пляшечку-соску з
великим отвором. У цій ситуації рідина витікає вільно і нижня щелепа дитини, разом з м’язами, перестає працювати.
не можна тримати у роті кулачок або палець, особливо якщо вік дитини більше 3 років,
це може призвести до того, що щелепи не змикатимуться або розвиватимуться проміжки між зубами.

 

коли дитина починає вживати тверду їжу, треба давати можливість пережовувати тверді продукти – це допоможе розвитку м’язів щелеп.

не дозволяйте дитині спати із закиненою назад головою, або підкладати руку під
голову.

У ранньому віці лікар-ортодонт більшою мірою проводить корекцію прикусу свого маленького пацієнта, тоді як у більш старшому віці, на підставі дослідження панорамних знімків, візуального обстеження та зняття відбитків із зубів пацієнта, проводиться ретельний аналіз із складанням плану лікування спрямованого на зміну прикусу однієї, або двох щелеп.

Тож ласкаво просимо завітати до нашої клініки.
Пропонуємо вам ідеальну усмішку.

У стоматологічній клініці LIME ми розуміємо всю важливість здорової та привабливої посмішки, розуміємо, наскільки сильно зовнішній вигляд зубів може вплинути на майбутнє. Приємна посмішка може відкрити двері і збити бар’єри, які стоять між вами та повнішим, багатшим життям. Ми співчутливо вислухаємо ваші проблеми та порадимо найкращий спосіб досягнення бажаного результату.