Протезування зубів

Протезування зубів_2

Протезування зубів


  Ортопедична стоматологія – це відновлення зруйнованих і відсутніх зубів, а також істотне поліпшення функцій та зовнішнього вигляду зубного ряду, а отже й посмішки. Розрізняють знімне та незнімне протезування зубів.
До знімного протезування належить : гнучкі ( нейлонові )протези; бюгельні (дугові) протези
частково знімні протези; повні знімні пластинчасті протези.

Всі зубні протези виготовлюються індивідуально, при цьому лікар оцінює не лише стан порожнини рота, але й загальний стан організму пацієнта. Потім, розраховуються можливі навантаження на опорні зуби. Всі наші протези виготовлюються у власній зуботехнічній лабораторії, що сприяє узгодженості дій лікаря та зубного техніка, і як наслідок – технічна робота виконується на найвищому високоестетичному рівні та в короткі терміни.

До незнімного протезування належить: металокераміка;, протезування металокерамікою на золоті, безметалова кераміка, безметалова кераміка на основі оксиду цирконію, вініри

Вкладки, протезування на імплантатах.

В стоматологічних клініках LIME проводиться обточування зубів під коронки з уступом. При цьому коронка плавно переходить в кореневу частину зуба без нависаючого краю, що дозволяє досягнути анатомічної форми зуба.
Металокерамічна коронка.

Металокераміка – це найбільш ефективний спосіб відновлення зруйнованого зуба або заміщення відсутніх зубів. Висока ефективність обумовлена тим, що зубна металокераміка як візуально, так і функціонально імітує природну емаль зуба. Крім того, на користь рішення поставити металокераміку говорять і інші факти, металокерамічні зуби прекрасно справляються з пережовуванням їжі, в деяких випадках навіть краще ніж справжні. Також постановка металокерамічної коронки запобігає появі зубного нальоту, оскільки на металокераміці він осідає набагато менше, ніж на природній емалі або металевій коронці. Зубна металокераміка відрізняється довговічністю, адже вона максимально щільно одягається на зуб і тим самим виключає попадання слини або залишків їжі між коронкою і зубом. Як результат – довгий термін слугування коронки : від 10 до 15 років залежно від матеріалу, з якого виконана коронка.

Зубна металокераміка відкриває широкі можливості в області протезування. За допомогою металокерамічних коронок можлива корекція деформації зуба будь-якої міри складності. Правильне виготовлення металокерамічної коронки гарантує відсутність змін в яснах. Металокераміка не викликає кровоточивості ясен, зміни форми або кольору.

Металокерамічна коронка є звичайною металевою коронкою з вибраного Вами матеріалу, фанерованою глазур’ю з дуже міцного фарфору. Зовні коронка виглядає як звичайний здоровий зуб. При виготовленні враховується колір здорових зубів для того, щоб коронка нічим не відрізнялася від них.

Протезування металокерамічними коронками показана в тих випадках, коли:
терапевтичне лікування зуба неможливе або недоцільне;
емаль зуба практично відсутня, а сам зуб сильно ослаблений;
зуб зламаний або зуби відрізняються підвищеною ламкістю;
пацієнт страждає флюорозом (надмірний вміст фтору).

Безметалева кераміка.
Разом з металокерамікою в наших клініках активно застосовується технологія виготовлення безметалевоії кераміки, яка відрізняється максимальною естетикою при збереженні високих функціональних властивостей, необхідних для здійснення жувальних навантажень. Такі коронки фіксуються на спеціально підібраному за кольором геліокомпозитному матеріалі.

Сучасні технології при незнімному протезуванні дозволяють не депульпувати зуби (зберігати їх живими), а на час лікування і лабораторного виготовлення коронки, на зуб встановлюється тимчасова пластмасова коронка, що захищає ясна від ушкодження їжею, зберігає його первинну форму і тимчасово відновлює естетику. За статистикою живий зуб під коронкою прослужить в 4-5 разів довше, ніж депульпований.

Безметалева кераміка на основі оксиду цирконію.
Як відомо, висока естетичність, міцність і біосумістність оксиду цирконію робить його ідеальним матеріалом для протезування передніх і жувальних зубів. Коронки з цирконію по міцності не поступаються металокерамічним коронкам, а по своїм естетичним можливостям на багато разів перевершують металокераміку.
Оксид цирконію застосовується при виготовленні: поодиноких коронок; мостоподібних протезів; вінірів; використовуються в протезуванні на імплантатах.

З’єднання оксиду цирконію має білий колір, що дозволяє оптимально імітувати відтінок натуральних зубів, на відміну від металевого кольору каркаса металокерамічної коронки. Для того, щоб виключити просвічування металу через шар кераміки, при виготовленні металокерамічних коронок застосовують опакові (непрозорі) керамічні маси. Металокерамічні коронки не пропускають світло через метал, в них відсутня глибина кольору. В результаті немає підсвічування ясен зсередини, як в ділянці натурального зуба, тому ясна в ділянці металокерамічної коронки виглядають темніше.
Вініри

Вініри – це тонкі керамічні пластинки-накладки на передні зуби, які є одними з сучасних різновидів реставрації зубів. Вініри дозволяють в короткі терміни відтворити естетику здорового зуба, приховавши будь-які його дефекти: змінити форму, колір емалі, виправити дефект положення зубів і, зрештою, досягти сліпучої “голлівудської” посмішки.
Знімне протезування
Знімне протезування – це прекрасна можливість відновити повну або часткову втрату зубів. Сучасні гнучкі протези, завдяки новітнім технологіям виготовлення, мають високу міцність, естетичну привабливість, надійність і не вимагають виймання з ротової порожнини.

Існують три види знімного протезування зубів:

Бюгельний протез – зручні гнучкі протези. Їх конструкція, дозволяє природно розподілити жувальне навантаження між усіма зубами, що збереглися, і поверхнею ясен, за рахунок якісного моделювання усіх складових протеза.

Гнучкі протези, виконані з нейлону, є прекрасною альтернативою будь-якому виду протезування. Вони не містять метал, але досить міцні, невагомі і дуже практичні у використанні.

Гнучкі протези – це справжня інновація у справі протезування! Не треба обточувати зуби, видаляти нерви. Перед протезуванням із здорових зубів знімається зубний камінь і протез можна вже встановлювати. Адаптація відбувається приблизно за два тижні.

Термін служби гнучких протезів – 5 років.
Часткові знімні протези вирішують проблему при дефектах або відсутності декількох зубів на великій протяжності ряду, за відсутності одиничних або основних жувальних зубів.

Протезування на імплантатах
Сьогодні при втраті природного зуба є можливість імплантувати штучний зуб, який гармонійно впишеться в зубний ряд, приховавши косметичні дефекти без необхідності перерозподіляти навантаження на сусідні зуби. Установка зубних коронок на імплантах – один з видів незнімних протезів, а самі імпланти – свого роду корені штучного зуба.

Багато пацієнтів, які звертаються в стоматологічні клініки, скаржаться на вузький вибір протезів, що заміщають усю щелепу. До останнього часу так воно і було – лікарі пропонували лише знімні протези декількох видів без аналогів. Проте з появою імплантів ситуація кординально змінилася – пацієнтам запропонували ті ж знімні протези, тільки зручніші і з опорою не на ясна, а на штучні металеві корені.

Звичайні зубні протези вимагають обточування власних здорових зубів і передають на них велике навантаження оскільки ті є їх опорою. Для вирішення проблеми з обточуванням природних зубів, а також у разі неможливості їх використання як опори для протеза, стоматологи запропонували встановлювати імпланти для кріплення на них зубних мостів. Такий варіант вийшов довговічнішим, а також безпечним для зубів пацієнта, що залишилися в порожнині рота.
Знімні протези на імплантах.

Іноді ситуація складається таким чином, що встановити знімні зубні протези не є можливим – їх просто ні до чого прикріпити. Спеціально для цих випадків протезування зубів створено імпланти – титанові стержні, які імплантуються в кістку і стають тією самою опорою, на яку кріпляться знімні зубні протези.