Реставрація зубів

Реставрація зубів_21

Реставрація зубів


    На сьогоднішній день досить розповсюдженою процедурою є реставрація зубів. За допомогою цієї процедури можливе відновлення:
кольору або форми зуба;
зруйнованого зуба (в тому числі й карієсом);
у випадку сколу зуба;
якщо під пломбою з’явився карієс;
якщо необхідна корекція контуру зубів для естетичної посмішки.

Цей процес досить складний і вимагає від лікаря особливої майстерності. Як же відбувається цей процес? Є декілька методів реставрації: прямий і непрямий.

Під час прямого методу лікар проводить відновлення анатомічної форми і кольору зуба безпосередньо в ротовій порожнині за допомогою сучасних фотополімерних матеріалів.

Під час непрямого методу лікар готує зуби до реставрації, знімає відбиток. В зуботехнічній лабораторії виготовляється керамічна вкладка, яка потім фіксується в ротовій порожнині.

Під час проведення реставрації жувальних і передніх зубів лікар повинен повністю відновити дефект, що з’явився в результаті карієсу, у разі, якщо цього не відбувається виникає рецидивуючий (вторинний) процес, що неодмінно приведе до збільшення зони ураження. Спочатку з’являється коричнева смужка по краю пломби, а потім карієс розповсюджується більш глибоко, що може призвести до ускладнення і розвитку запалення нерву-пульпіту.

Сучасні реставрації зубів мають відповідати певним вимогам, а саме:
зняттю всіх уражених тканин;
відновленню анатомічної форми зуба;
відновленню кольору зуба;

За дотримання всіх вимог після проведеної реставрації, ми уникаємо вторинного розвитку каріозного процесу та естетично-функціональних порушень, таких як:
зміни кольору реставрації і твердих тканин зуба, що свідчать про рецидив каріозного процесу;
наявності крайових щілин та нависаючих країв, що призводять до порушення цілісності реставрації, а також є причинами вторинного карієсу; відколів або тріщин реставрації.

Поговоримо про «життя» реставрації після стоматологічного прийому. Як зберегти її блиск і колір? Це не складно, але вимогою є дотримування певних правил по догляду за реставрацією:
протягом доби після відновлення Ваших зубів слід виключити з раціону продукти харчування та напої, які містять барвники;
раз в півроку необхідно відвідувати Вашого лікаря для проведення професійної чистки та полірування реставрації;
не рекомендується використовувати відбілюючі зубні пасти;
якщо під час сну Ви скрегочете зубами, надягайте спеціальні капи;

Якщо Ви дотримуватиметесь всіх рекомендацій та правил, то «продовжите життя» своїм зубам.

Гарної Вам посмішки!